Akademia Globalnej Terapii Stopy

Przemysław Filipczyk

Nazywam się Przemek Filipczyk. Moją przygodę z fizjoterapią rozpocząłem jeszcze przed studiami biorąc udział w turnusach rehabilitacyjnych jako wolontariusz.

Po zakończeniu studiów magisterskich (2009r.) na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach otworzyłem gabinet fizjoterapeutyczny FIL-MED. Studia doktoranckie (AWF Katowice) zakończyłem w 2016r. uzyskując tytuł naukowy Doktora nauk o kulturze fizycznej. Od 2016r. pełnię również rolę biegłego sądowego z zakresu fizjoterapii. Już na studiach rozpocząłem doszkalanie na licznych kursach i szkoleniach.

Pracę z pacjentami łączę z naukowym podejściem do tematu rehabilitacji nieustannie rozwijając się na polu praktycznym i teoretycznym. Od pewnego czasu prowadzę również kanał na YT #DrFilipczyk, na którym można znaleźć sporo informacji dla pacjentów, studentów i wszystkich zainteresowanych ludzkim ciałem. Od 2019 roku rozwijam swoje umiejętności ucząc się na Akademii Osteopatii.

Mimo wielu szkoleń, najważniejszym nauczycielem zawsze był i jest dla mnie pacjent i to na niego nakierowana jest uwaga podczas wspólnej pracy w gabinecie. Uwielbiam podróże z moją żoną i dziećmi, z których przywożę nowe kulinarne doświadczenia, które później chętnie odtwarzam w domu.