Akademia Globalnej Terapii Stopy

Monika Jarczewska

Założycielka i pani prezes Fundacji im. Ignacego Ponsetiego w trakcie nauki na kierunku Technik Ortopeda.

Od 2016 roku pomaga rodzicom dzieci ze stopą końsko-szpotawą zrozumieć wadę swojego dziecka, a także buduję wiedzę o poprawnym leczeniu – metodzie Ponsetiego.

Od 2018 roku prowadzi na Facebooku dedykowaną dla rodziców grupę wsparcia, dając najwyższą możliwą w tym momencie wartość i jakość wiedzy i pomocy w wielu dziedzinach życia, związanych z wadą dziecka i jego leczeniem.

Jest członkiem stowarzyszenia Clubfoot Europe-Clubfoot World, które w kooperacji m.in. z Fundacją Ponsetiego przyczynia się do poprawy jakości leczenia dzieci ze stopą końsko-szpotawą w Europie.

Współpracuje z lekarzami w Polsce i na świecie specjalizującymi się w leczeniu wrodzonej stopy końsko-szpotawej, w tym z Ponseti International Association – organizacją szkolącą i zrzeszająceą lekarzy leczących metodą Ponsetiego.

W jednej z poradni ortopedycznych pracuje jako technik-gipsiarz wraz z jednym z przeszkolonych w metodzie Ponsetiego lekarzy.

Zaufało jej ponad 1700 rodziców, a u 141 dzieci udało się uniknąć bezpodstawnych i niekoniecznych inwazyjnych operacji.

Jej szczególne zainteresowania dotyczą:

– diagnostyki i leczenia stopy końsko-szpotawej oraz wad stóp u dzieci

– zaopatrzenia ortopedycznego dzieci, młodzieży i dorosłych ze stopą końsko-szpotawą

– propagowania naturalnego rozwoju stopy w oparciu o najnowsze badania naukowe i promowanie odpowiednich butów dla dzieci

Prywatnie jest mamą Ignacego i Stanisława, urodzonego z prawą stopą końsko-szpotawą i wielbicielką jazdy na rowerze oraz czytania książek.