Akademia Globalnej Terapii Stopy

Moduł PEDIATRIA

Planowanie, monitorowanie procesu terapii DZIECI z wadami i dysfunkcjami w obrębnie stopy

0
Lekcji
0
Miesiący nauki
0
Dni dostępu do lekcji
0 %
Praktycznego aspektu

Akademia GTS

Dlaczego warto?

To sześciomiesięczne kliniczne szkolenie przeznaczone dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów ww. kierunków oraz podologów z minimum 2 letnim doświadczeniem. Uważamy, że wiedzę trzeba szerzyć we wszystkich grupach zawodowych a jej wykorzystanie powinno być adekwatne do poziomu wykształcenia oraz uprawnień i kwalifikacji danej grupy zawodowej.

Stopa dziecka to szeroki dział podiatrii. Wiele w jego progach mitów, niejasności oraz niedopowiedzeń. Jeszcze więcej przekonań, opinii, które nie mają nic wspólnego z kliniczną prawdą i klinicznym faktem. Moduł Pediatryczny to cykl edukacyjnych, który przedstawia proces diagnostyki dziecka w ujęciu jego wad i dysfunkcji w obrębie kończyny dolnej.  Samą stopę traktujemy w ujęciu globalnym i funkcjonalnym tak aby stanowiła jeden z bardzo ważnych członów (ogniw) całego ciała człowieka, a nie jako ogniwo najważniejsze. Nie zabraknie tematów diagnostyki i programowania leczenia funkcjonalnego, neurorozwojowego dziecka z wadami rzadkimi i genetycznymi.

Tam gdzie zaburza się funkcja, tam następuje chaos neurologiczny. Rolą terapeuty jest zrozumienie takich zjawisk, wzięcie pod uwagę wszystkich lokalnych i globalnych aspektów przyczyn i skutków zaistniałego stanu rzeczy i finalnie podjęcie działań terapeutycznych w aspekcie całościowym, interdyscyplinarnym. Pojawia się w tym wszystkim jedna trudność – umiejętność patrzenia w terapii dziecka nie na miesiąc do przodu lecz na lata w przyszłość. Jak TWOJE, drogi Terapeuto działanie tu i teraz wpłynie na rozwój tego dziecka i funkcjonowanie go w przyszłości jako dorosłego? Zbadaj – Zrozum-Lecz, szczególnie w tym Module jest centralnym rdzeniem procesu programowania i co więcej monitorowania terapii.

Zbadaj - Zrozum - Na końcu LECZ

Diagnostyka i planowanie

Plan 6 lekcji

FAQ

Najczęstsze pytania

Zajęcia prowadziny w formie wykładów online. Tutaj należy zaznaczyć, że nie sposób jest nauczyć terapii manualnej, rzetelnego badania palpacyjnego i testów manualnych drogą online - to w formie zajęć praktycznych będziemy prowadzić w formie zajęć praktycznych. Przedstawiane treści, które znajdziesz poniżej zostały dobrane w taki sposób aby ich tematykę można było w praktycznym aspekcie przezkazać w formie wykładów online z jednocześnie przedstawioną praktyką. Każdy wykład nastawiony jest w 80% na praktyczną formę, gdzie przedstawiać będziemy m.in filmy z prezentowanych treści, analizować je, planować proces terapii w oparciu o konkretne parametry. Po każdych zajęciach słuchacz dostaje zadanie domowe, które jest praktyczne - np. będzie musiał nagrać film, przedstawić proces periodyzacji kinezyterapii w załączonych plikach etc. Przed każdym następnym wykładem słuchacz jest zobowiązany do dostarczenia pracy domowej na platformę online oraz rozwiązania testu - dopiero po spełnieniu tych warunków w następnym miesiącu kalendarzowym wyświetli się kolejna lekcja. Po zrealizowaniu wszystkich modułów każdy słuchacz po rozwiązaniu wszystkich testów i zadań domowych, uzyskaniu pozytywnego wyniku słuchacz otrzymuje Certyfikat. Dwa razy w roku odbywać się będzie praktyczny zjazd, gdzie każdy z uczestników będzie mógł przyjechać i zdać egzamin praktyczny pod okiem naszych instruktorów i uzyskać drugi certyfikat. Certyfikat wystawia nasz instruktor jako wykładowca z ramienia International Collage of Biomechanics Australia.

Nie musisz być równo za miesiąc. Oznacza to, że np jeżeli pierwszy wykład uruchomił się w maju, a z jakiś przyczyn nie możesz w maju w ogóle go odtworzyć, spokojnie - jeżeli odtworzysz go w czerwcu, to wykład czerwcowy dla Ciebie uruchomi się w lipcu, czyli cały moduł przesunie się o jeden miesiąc.

Przedsprzedaż zamiast 1200 zł – płacisz 600 zł

Dołącz do certyfikowanych terapeutów Akademii Globalnej Terapii Stopy